Náramkové hodinky, tak ako ich poznáme dnes, sa tu začali vyrábať až v roku 1936. Aby bolo kde produkovať stále sa rozširujúci sortiment, bola postavená továreň Hino, opäť v Tokiu. Obdobie rastu a prosperity prerušila až druhá svetová vojna. Vzhľadom na problémy a pokles ekonomiky bola výroba ukončená v roku 1949 a továreň sa zavrela. Továreň sa však nezavrela na dlho. Roku 1950 bola továreň znovuotvorená pod názvom Tama Keiki. K zásadnej zmene došlo v nasledujúcom roku. Firma Tama Keiki sa premenovala na Orient Watch Company. Spoločnosť začala pod svojim novým názvom predávať hodinky modelového radu Orient Star. V Oriente však nezaspali na vavrínoch. O tri roky neskôr, v roku 1970, uviedli na trh hodinky Orient Tenbet. Ich pohon sa vyznačoval frekvenciou 36 000 kmitov za hodinu, teda 10 kmitov za sekundu. To zaisťovalo veľmi plynulý chod sekundovej ručičky. V roku 1971 uviedol Orient na trh hodinkový strojček 46940. Ten sa s miernymi obmenami vyrába aj dnes pod označením Cal. 46. Éru počiatku digitálnych hodiniek stelesňuje pre Orient model Touchtron, uvedený v roku 1976. Tieto hodinky s LED displejom zobrazovali čas po dotyku ruky na puzdro, čo šetrilo batériu. Orient v modernej dobe Nasledujúce roky sa niesli v duchu výroby dostupných a kvalitných hodiniek, typických pre túto japonskú spoločnosť. Orient upevňoval svoju pozíciu vo svete hodinárčiny a pokračoval v technických inováciách. V roku 1996 firma uviedla na trh vlastný pohon s ukazovateľom rezervy chodu pohonu. Vo svojom novom technickom centre, založenom v roku 2003, začala o rok neskôr výroba znovuoživeného modelového radu Royal Orient.
Po takmer pol storočí tak má Orient opäť svoje kráľovské modely, používajúce nový pohon 88700. Čo sa týka vlastníctva firmy, tá momentálne spadá pod krídla korporácie Seiko Epson.
Orient je ale známy predovšetkým svojimi modelmi z opačného cenového spektra, než je drahší Royal Orient. Hodinky do spoločnosti tu reprezentuje elegantná kolekcia Bambino.