ŠVAJČIARSKE HODINKY – SYNONYMUM LUXUSU (časť 1)

Švajčiarske hodinky majú dlhodobú tradíciu, pričom sú mnohými považované za synonymum luxusu. Označenie „Swiss Made“, teda vyrobené vo Švajčiarsku, je vo svete hodiniek zárukou kvality, na ktorú mnohí nedajú dopustiť. Nie nadarmo sa predsa hovorí, že niečo funguje „ako švajčiarske hodinky“.

V dnešnom článku si priblížime stručnú históriu týchto hodiniek a predstavíme si najznámejšie značky, ktoré radíme do tejto kategórie.

Označenie SWISS MADE sa používa približne od 19. storočia. Cielom bola najmä snaha poctivých hodinárov odlíšiť sa od tých menej kvalitných. V súčasnosti sa podmienky na získanie tohto označenia neustále sprísňujú, keďže na trhu sa objavuje množstvo falošných hodiniek, ktoré si tento “titul” privlastnili. No oficiálne ho môžu získať len výrobcovia, ktorých hodinky sú zložené priamo vo Švajčiarsku zo súčiastok, z ktorých minimálne 50% pochádza tiež z tejto krajiny.

Poďme si priblížiť stručnú históriu týchto hodiniek a najznámejšie značky, ktoré radíme do tejto kategórie.

Hodinky Rolex

Pravdepodobne najznámejšia luxusná značka Rolex ponúka jedny z najkvalitnejších náramkových hodiniek na svete. Získať hodinky Rolex je pre mnohých veľkých snom, keďže táto ženevská spoločnosť vyrába mimoriadne prepracované kúsky, na ktoré je nutné čakať často aj niekoľko rokov.

Hodinky Rolex sú taktiež oficiálnym sponzorom formuly F1 a vďaka skvelému marketingu sa pravidelne objavujú v rôznych filmoch a seriáloch. (+ fotka)

Hodinky Omega

Pre výrobcu Omega je charakteristická produkcia kvalitných, luxusných a športovo-elegantných hodiniek, ktoré spĺňajú tie najprísnejšie technické parametre. Vďaka dôrazu na technickú dokonalosť hodiniek sú Omega oficiálnym partnerom spoločnosti NASA. Vedeli ste, že sa do histórie okrem luxusných produktov zapísali aj hodinkami, ktoré boli ako prvé na Mesiaci? (+ fotka)

Hodinky Breitling

Legendárna značka Breitling bola založená v roku 1884. V jej repertoári hodiniek nájdete špičkové chronografické pilotky, ktoré ocenia najmä praví hodinkoví fajnšmekri. Hodinky Breitling sú špecifické nielen excelentnými a špičkovými funkciami, ale aj jedinečným a prevažne športovo orientovaným vzhľadom.
(+ fotka)

Hodinky Tissot

Značka Tissot sa vybudovala na jedného z najväčších priekopníkov hodinárskeho umenia na svete. V súčasnosti si drží reputáciu výrobcu kvalitných a najmä cenovo dostupných hodiniek, ktoré sú často ladené do elegantno-športového štýlu. Aj preto sa Tissot veľmi často objavuje ako sponzor mnohých športových podujatí. (+ fotka)

V nasledujúcom článku ostaneme pri švajčiarksych hodinkách a popíšeme si tzv. “The Holy Trinity” výrobcov luxusných švajčiarských hodiniek – Vacheron Constantin, Patek Philippe, Audemars Piguet.

Prihláste sa do nášho Newslettra

Viac na preskúmanie